جشن های شعبانیه

رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان افزود: در شهرستانها مسئول ستاد برگزاری جشن های شعبانیه ی هر شهرستان را رؤسای شورای هیئات مذهبی عهده دار می باشند.

 وی یادآور شد، انجمن‌های اسلامی، تشکل‌های دینی و کانون های قرآنی وهیا تهای مذهبی و ادارات و ارگا‌ن‌های فرهنگی از اعضای ستاد برگزاری جشن‌های شعبانیه هستند.

حــامــد فــکــوری ضمن قدردانی از حضور جوانان در جشن های این ایام بویژه میلاد با سعادت یگانه  منجی عالم بشریت حضرت مهدی موعود (عج) ، برگزاری مسابقه فرهنگی منتظران ،مراسماعطای هدایا به دارندگان نام مبارک مهدی و نرجس،برگزاری مراسم شبی با قرآن وشب شعر، تهیه سبد هدیه برای عیادت از بیماران بستری شده در بیمارستانها در روزامام مهدی و مهرورزی، ایستگاههای صلواتی، تهیه و توزیع سی دی و کارت صلوات، نوار کاست و سایر اقلام تبلیغی ،تهیه و نصب بنر و پوستر و تابلوهای صلواتدر سطح شهرها و همچنین تهیه جزوه و بروشور و تزئین ، چراغانی و آذین بندی اماکن و معابر را از جمله اقدامات ستاد اعیاد شعبانیه  ادارهکل تبلیغات اسلامی استان بــوشـهـر به مناسبت فرارسیدن جشن های نیمه شعباناعلام کرد.

 

 

وی همچنین بابر شمردن اهداف ستاد اعلام کرد:  این ستاد همکاری همه جانبه ای را با صدا و سیما،نیروهای نظامی و انتظامی، بسیج مردمی و سازمان ملی جوانان و نهادها و ارگان ها ، تشکل های فرهنگی و بهویژه شهرداری ها سامان داده تا با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی مراکز و مردم حالو هوایی به مراتب بهتر از سال های پیشین در تزئین ، چراغانی و آذین بندی اماکن ومعابر پدید آید.

فــکــوری تصریح کرد: شهرداریهامسئولیت آذین بندی خیابان های اصلی و میادین و مردم نیز مساجد و کوچه و بازار را تزئینخواهند نمود.

ایشان در ادامه افزود: با توجه به اینکه ما در عصر غیبت به سر می‌بریم وظیفه سنگینی بر عهده مبلغان دینی احساس می‌شود زیرا باید معرفت دینی را به عموم آموزش دهند.باید جشن های اعیاد شعبانیه در خور شان اهلبیت (ع) قرار گیرد.

رئیس ستاد اعیاد شعبانیه استان بوشهر تأکید کرد و گفت: هدف از برگزاری جشن‌های نیمه شعبانتفریح و سرگرمی نیست، بلکه باید در این ایام فلسفه انتظار و وظیفه منتظران درعصرغیبت برای عموم به ویژه نسل جوان جامعه تشریح شود و همه در عمل نشان دهند که ازمنتظران واقعی امام زمان (عج) هستند وتبیین فلسفه انتظار و وظیفه منتظران در عصرغیبت از وظایف دستگاه‌های فرهنگی است.

/ 2 نظر / 9 بازدید
امیرحسین مؤمني

من هم به نوبه خودم جشن هاي ايام و اعياد شعبانيه را تبريك عرض نموده و براي مديريت وبلاگ و همكاران محترمشان آرزوي سعادتمندي را خواهان و خواستارم. [لبخند][گل][لبخند]

ابوطالب شفقت استاندار بوشهر

با عرض سلام جشن هاي نيمه شعبانيه همزمان با سراسر كشور برگزار شد. كه من به شخصه شاهد اين بودم كه استان بوشهر همانند استانهاي ديگر جشن ها را بر پا كرده بود كه مورد استقبال مردم عزيز و شريف استان قرار گرفت. كه همه نشان از عشق و ارادت مردم نسبت به خاندان اهلبيت عصمت و طهارت ع و در وهله دوم مديريت و درايت برادر گرانقدر جناب آقاي فكوري ميباشد كه با برنامه ريزي ها و هماهنگي هاي صورت گرفته توانسته موفق تر از ادوار گذشته عمل كند. و جا دارد از همه مساجد، كانونها حسينه ها تكايا و سامانه هاي مردمي و خودجوش تشكر كنم. و من الله توفيق ابوطالب شفقت استاندار بوشهر