::..:: طاها شیخیانی ::..::

دست نوشته ها و خاطرات و برنامه هاي يك دانش آموز جنوبي

حلول ماه مبارک رمضان
ساعت ٦:۳۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸٧ 

امام صادق-ع:

خواب روزه دار عبادت،

خاموشی او تسبیح،

عمل وی پذیرفته شده

و دعای او مستجاب است."

 

حلول ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و برکت و غفران مبارک باد.

 


کلمات کلیدی:
 
عقیده‌ی مرا ازدست " عقده‌ام"مصون بدار.
ساعت ٦:٢٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸٧ 

خدایا: عقیده‌ی مرا ازدست " عقده‌ام"مصون بدار.
خدایا: به من قدرت تحمل عقیده‌ی "مخالف" ارزانی کن.
خدایا: رشدعقلی وعلمی مرا از فضیلت "تعصب"، "احساس" و "اشراق" محروم نساز.
خدایا: مرا همواره آگاه وهوشیار دار تا پیش ازشناختن درست وکامل کسی با فکری مثبت یا منفی قضاوت نکنم.
خدایا: جهل آمیخته باخودخواهی و حسد مرا رایگان ابزار قتاله‌ی دشمن برای حمله به دوست نساز.
خدایا: شهرت منی را که:"می‌خواهم باشم" قربانی منی که " می‌خواهند باشم" نکن.
خدایا: خودخواهی را چندان درمن بکش یا درمن برکش تاخودخواهی دیگران را احساس نکنم واز آن در رنج نباشم.
خدایا: مرا در ایمان، اطاعت مطلق بخش تا در جهان عصیان مطلق باشم.
خدایا:به من تقوای ستیز بیاموز تا درانبوه مسئولیت نلغزم و از تقوای پرهیز مصونم‌دار تا در خلوت عزلت نپوسم.
خدایا: مرا به ابتذال آرامش و خوشبختی مکشان. اضطراب‌های بزرگ، غم‌های ارجمند و حیرت‌های عظیم را به روحم عطا کن.


کلمات کلیدی:
 
به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360
ساعت ٧:۳٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۸٧ 

 

به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال 1360 و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است

 

که از دوم تا هشتم شهریور می باشد. علت نامگذاری چنین هفته ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت مکتبی بود که در آن دوره بحرانی حداکثر تلاش و کوشش خود را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب، صادقانه اعمال کرد تا آن جا که جان خویش را بر سر آن نهادند. روحشان شاد.


کلمات کلیدی:
 
دانش آموزان محروم خارگ در انتظار مساعدت مالی مدیر شرکت توتال
ساعت ٥:٥٩ ‎ق.ظ روز جمعه ۱ شهریور ۱۳۸٧ 

مدیر محترم شرکت توتال در جزیره ی خارگ

با سلام و احترام


ضمن قدردانی از حسن نیت و کمک‌های شما به مردم محروم و ستم دیده‌ی جزبره‌ی خارگ (کمک به دانش آموزان، پرواز رایگان و ...) با توجه به اینکه در طول سال تنها یک بار فرصتی دست می‌دهد تا دانش آموزان این جزیره که اکثراَ از خانواده‌های کارگری هستند‏، بتوانند در قالب فعالیت‌های تابستانی به اردوهای زیارتی - تفریحی دانش آموزی به مقصد مشهد مقدس اعزام گردند، اما متاسفانه این بار شرکت نفت به دلایل نامعلومی از زیر بار این وظیفه شانه خالی نموده است.BONA.IR
آقای سوری مدیرعامل پایانه‌ها اعلام نموده که به دستور آقای نوذری کلیه کمک‌ها به جزیره‌ی خارگ متوقف شده است و ما دیگر هیچ کمکی به شما نمی‌کنیم. باید اقرار نماییم که تمام تلاش‌ها و اقداماتی که به جهت رشد و شکوفایی نسل نوجوان و جوان در این ایام با کمترین امکانات و بی‌بضاعتی صورت گرفته بود به دلیل روحیه بد و بدبینی دانش آموزان به هدر رفته است.
به این دلیل که شرکت نفت از زیر بار این مسوؤلیت مهم خود شانه خالی نموده است و با امید به اینکه حضرتعالی همواره به فقر و محرومیت مردم جزیره آگاهی داشته و در صورت امکان هیچ گاه محبت‌های خود را دریغ نورزیده‌اید، دست یاری به سوی شما دراز کرده تا با مساعدت بی چشمداشت خود، دل دانش آموزان این جزیره را شاد نمایید. ما می‌دانیم که شما مسیحی هستید و می‌دانیم که در دین گرامی شما، کمک به همنوعان بسیار سفارش شده است، لذا خواهشمند است با نظر مساعد خود دستور فرمایید هزینه اردوی دانش آموزیی ما تامین گردد.

امضاء: مربیان فعالیت‌های تابستانی - دانش آموزان محرومی که در آرزوی یک مسافرت هستند.


کلمات کلیدی:
 
هیئت‌های مذهبی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های فرهنگی جمهوری اسلامی هستند
ساعت ٥:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱ شهریور ۱۳۸٧ 

بُنا: رییس شورای هیئات مذهبی استان بوشهر گفت: هیئت‌های مذهبی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران هستند. BONA.IR

به گزارش خبرنگار «سایت خبری تحلیلی بُنا»، حــامــد فــکــوری در اختتامیه جلسه نشست با هیات‌های مذهبی استان که در شهر بوشهر برگزار شد، در سخنرانی خود با موضوع تهاجم فرهنگی دشمن و نقش هیئت‌ها در مقابله با آن اظهار داشت: متأسفانه آنقدر که دشمنان ما به هیئت‌ها توجه کرده‌اند ما از آن غافل بوده‌ایم.

وی با تقسیم تهدیدات در دنیای امروز، گفت: ‌تهدیدات اصولاً به 3 دسته تهدیدات سخت، نیمه‌ سخت و تهدیدات نرم تقسیم می‌شود که امروز تهدیدات نرم دشمنان بیشتر متوجه کشور ما است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ابتدای سالجاری، گفت: ایشان تهدیدات را در 3 دسته اقتصادی، ممانعت از پیشرفت علمی و عملیات تبلیغی و روانی دشمنان برشمردند، اما تبلیغات روانی و تهدیدات نرم را به عنوان مهم‌ترین تهدیدی که امروز کشور را تهدید می‌‌کند، دانستند و همه را به مقابله با آن توصیه کردند.

حــامــد فــکــوری با اشاره به هفت حوزه ابزاری و هفت مقصد و هدفی که دشمنان در تهدیدات نرم دنبال می‌کنند، گفت:‌ یکی از ابزارهای دشمنان در تهدیدات نرم کار ویژه‌های مربوط به عملیات روانی است که به صورت یک اصل و چارچوب معین در تمام حوزه‌ها چتر خود را گسترانده است.

رییس شورای هیئات مذهبی بوشهر با اشاره به هفت هدفی که دشمنان با استفاده از تکنیک‌ها در جنگ فرهنگی آن را دنبال می‌کنند، گفت: توسعه انحرافات و مفاسد اخلاقی، ایجاد انحراف و تغییر در باورهای دینی و اعتقادی، پوچ‌گرایی و ایجاد یأس و ناامیدی، ترویج فرهنگ غربی، لیبرالیسم فرهنگی و در واقع سکولار کردن جامعه، فرقه‌گرایی، تشدید اختلافات مذهبی،‌ ازدیاد و نشر خرافات دینی و عرفان‌های غیردینی و ایجاد بدبینی نسبت به متولیان دین و شریعت و مسئولان سیاسی کشور را از مهمترین اهداف دشمنان در تهدیدات نرم یاد کرد.

وی در ادامه افزود: دشمنان در فکر آن هستند که با رسیدن به این هفت هدف به مقصد نهایی خود یعنی تغییر هویت نظام اسلامی از درون برسند.

وی با اشاره به برخی از اتفاقات فرهنگی نوظهوری که در جامعه بوجود آمده است، گفت:‌ در عرصه اجتماعی دیده می‌شود برخی نکات بسیار بدیع و نوظهور است و حتی برای متولیان فرهنگی محل تعجب است که می‌توان به ترویج مسیحیت و رشد پدیده شیطان ‌پرستی اشاره کرد.

حــامــد فــکــوری با اشاره به فعالیت 4 شبکه سحر، جام‌جم، العالم و پرس‌تی‌وی، گفت: دشمنان برای رسیدن به اهداف خود سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما ما فقط با 4 شبکه ماهواره‌ای کار فرهنگی خود را دنبال می‌کنیم که این حجم به هیچ وجه کافی نیست.

رییس شورای هیئات مذهبی استان بوشهر گفت: مأموریت‌ شبکه‌های تحت حمایت صهیونیست و آمریکا بیشتر در سه حوزه سیاسی، فرهنگی و عقیدتی است که بخش عمده‌ای از ماموریت و جهت‌گیری آن‌ها عموماً‌ رواج و گسترش شایعه است.

فکوری هیئت‌های مذهبی را یکی از سرمایه‌های‌ فرهنگی نظام جمهوری اسلامی برشمرد و گفت: این سرمایه عظیم مورد غفلت از سوی دستگاه‌هایی همچون شورای عالی فرهنگی، وزارت ارشاد و حتی سازمان تبلیغات اسلامی که وظیفه ذاتی حمایت از آنها را دارد، واقع شده است و هنوز کار جدی و مؤثری در زمینه حمایت از هیئت‌های مذهبی صورت نگرفته است.

وی با اشاره به غفلت دستگاه‌های متولی و فرهنگی در زمینه هیئت‌های مذهبی، گفت: دشمنان نظام بویژه آمریکا گاهی خیلی بهتر از این دستگاه‌ها نقش هیئت‌ها را در شکل‌گیری حرکت‌های فرهنگی شناخته‌اند و برای آن تحقیق و پژوهش و برنامه‌ریزی کرده‌اند، مشخص است که آنها در دشمنی و عناد خود درک و فهم خوبی از اثرگذاری هیئت‌ها پیدا کرده‌اند.

رییس شورای هیئات مذهبی استان بوشهر به کتاب «طرح تفرقه و منزوی کردن دین»‌ اشاره کرد و گفت: در یکی از فصول این کتاب که مدتی پیش در آمریکا منتشر شد، مایکل برانت عضو ارشد بخش شیعه‌شناسی سازمان سیا مصاحبه‌ مفصلی درباره کارهایی که آنها در زمینه شناخت شیعه و نقاطی کلیدی و حساسی که می‌تواند از آنجا حرکت‌های نرم خود را انجام دهد، صحبت کرده است.

فکوری گفت:‌ برانت در بخشی از این مصاحبه گفته است که ابتدا 40 میلیون دلار برای این هدف مصوب کردیم و کار را در سه بخش جمع‌آوری اطلاعات، اهداف میان‌مدت و بلندمدت و در نهایت سرنگونی نظام اسلامی ایران دنبال کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: آنها به صراحت گفته‌اند که در تحقیقات اولیه در جمع‌آوری اطلاعات توانسته‌اند با اطلاعات به دست آمده چندین پایان‌نامه دکتری تهیه کنند و در نهایت دو عنصر مرجعیت و مراجع شیعه و روحانیت و عاشورا و عزاداری‌ها و هیئـت‌های مذهبی را به عنوان عواملی که می‌توان به وسیله ضربه‌زدن به آنها به اهداف نهایی به خود برسند، معرفی کرده‌اند و به این وسیله مشخص می‌شود آنها بخوبی توانسته‌اند نقش هیئت‌های مذهبی و روحانیت را در شکل‌گیری حرکت‌های ضد خود را شناسایی کنند.

وی ضمن توصیه به مسئولان جهت رسیدگی بهتر به وضعیت هیئت‌های مذهبی و حمایت مادی و معنوی از آنها گفت: غفلت از ترویج و تعمیق هیئت‌های مذهبی و صیانت از اصالت و اثر گذاری‌شان در فرهنگ عمومی جامعه خسارت بزرگی است.

حــامــد فــکــوری با اشاره به حرکت خوبی که هیئت‌های مذهبی به عنوان یک سنبل فرهنگی ظرف چند سال گذشته در امر ترویج فرهنگ شیعی صورت داده است، گفت:‌ البته یکی از درس‌هایی که باید مسئولان هیئت‌ها به آن توجه بیشتری کنند، این است که تعاملات بین افراد و مخاطبین و حاضرین در این محافل زیاد شود و به گونه‌ای نباشد که فقط مردم مستمع باشند. باید به نوعی یک ارتباط و جریان دوسویه شکل گیرد تا علاوه بر اثرات تبلیغی بتوان از این تعاملات و ارتباطات در تقویت حوزه‌های اجتماعی هم بهره برد.


کلمات کلیدی: